bgende
Мартин Чой търси реванш в Унгария

Завръщане на подиума е целта пред Мартин Чой за III кръг от европейския шампионат по мотоциклетизъм „Алпе Адрия“ този уикенд в Унгария. В предишното състезание – в Бърно (Чех), асът на Globul Racing Team имаше проблеми с мотоциклета и завърши девети, като за първи път от над година насам не влезе в челната тройка.

Martin

„Оправихме геометрията на мотора и смятам, че сега всичко е окей и ще мога отново да се боря за победата, обясни Чой преди началото на тренировките на пистата „Панонияринг“. – Още се чудя как съм завършил втори в Словакия при откриването на сезона. Тогава усещах, че нещо не е наред, но едва по-късно разбрахме какъв е проблемът. Важното сега е, че го отстранихме и ще потърся реванш от конкурентите ми, а те са доста силни“.

През тази година Мартин, който кара BMW, се опитва да защити трите титли, спечелени през 2011-а – на България, на Източна Европа и от европейския шампионат „Алпе Адрия“.

„Екометал” отново подкрепя Мартин Чой

Още една голяма фирма застава зад звездата на българския мотоциклетизъм Мартин Чой. През състезателния сезон 2012 г. компанията „Екометал” ще подкрепя пилота на Globul Racing Team, който е действащ шампион на България и Източна Европа и носител на титлата от европейския шампионат „Алпе Адрия” в клас SST 1000.

IMGP4407

“Искам специално да благодаря на „Екометал”, от които и преди съм получавал ценна помощ в спортната ми кариера”, заяви Мартин Чой. Той започна състезателния сезон 2012 г. с второ място в европейския шампионат и с победа в първенството на Източна Европа. Този уикенд софиянецът, който кара BMW, ще участва в III кръг на „Алпе Адрия” на пистата „Панонияринг” в Унгария.

IMGP4420_1

Мартин Чой без конкуренция край Плевен, печели 2 в 1

Мартин Чой спечели по категоричен начин I кръг от Източноевропейския шампионат по мотоциклетизъм в клас SST 1000. Състезанието на пистата в Долна Митрополия край Плевен беше и I кръг от Националното първенство. През миналата година Чой взе титлите и в двете надпревари, както и в европейския шампионат „Алпе Адрия".

MChoi_-_Pleven

Със своето BMW Чой завърши на 17 секунди пред втория – Велислав Марков. Трети финишира сърбинът Горан Стоянович, следван от съотборника на Мартин в Globul Racing Team Михаил Иванов, също с BMW. В класирането, валидно за шампионата на България, Иванов, който неотдавна счупи дясната си ръка, е трети.

Следващото състезание за Мартин Чой ще е на 3 юни на пистата „Панонияринг" в Унгария – III кръг от европейския шампионат. Досега през сезона звездата на Globul Racing Team има в „Алпе Адрия" второ и девето място, съответно в Словакия и в Чехия, като в Бърно технически проблеми му попречиха да запише по-предно класиране.

Globul подкрепя Мартин Чой през състезателен сезон 2012

GLOBUL ще подкрепи звездата на българския мотоциклетизъм Мартин Чой и екипа на GLOBUL Racing Team по време на цялата състезателна 2012 година. През този сезон Чой защитава забележителния си хеттрик от титли в клас SST 1000, извоювани през миналата година – на България, на Европа и на Източна Европа. Мартин вече започна с второ място в Словакия участието си в Европейския шампионат „Алпе Адрия”, а на 20 май на пистата в Долна Митрополия край Плевен ще кара в първи кръг от Националния шампионат.

00365053

И през този сезон асът на GLOBUL Racing Team се състезава с мотоциклет BMV S 1000 RR, който е изцяло реновиран и с нова цветова схема. Като част от споразумението за партньорство, запазената марка на GLOBUL присъства върху мотоциклетите и екипите на състезателите – Мартин Чой и съотборника му Михаил Иванов. В рамките на патньорството си с GLOBUL, Чой участва също така в рекламни кампании и други инициативи на оператора.

По повод новия сезон, главният търговски директор на GLOBUL г-н Николаос Хумис подари на популярния пистов пилот мобилен апарат Nokia Lumia 710 с пожелание за успех в предстоящите състезания.

„За нас е чест да си партнираме с един от най-успешните български състезатели по мотоциклетизъм на писта - Мартин Чой, който през последните години постигна забележителни резултати. Уверени сме във високия професионализъм и талант на Мартин, и пожелаваме на GLOBUL Racing Team много нови победи през този сезон." – заяви г-н Хумис.

„Благодарен съм на GLOBUL за подкрепата и ползотворното ни сътрудничество, което е стимул за мен и за отбора да продължим напред. Горди сме, че компания като GLOBUL застана зад нас и ни подкрепи, защото това е начин да се подпомогне развитието на мотоциклетния спорт в България като цяло." – коментира Мартин Чой.

Партньорството между GLOBUL и Мартин Чой датира от 2011 г., която бе изключително успешна за талантливия пилот. В кариерата си до момента 28-годишният Чой вече има над 20 шампионски титли.

Мартин Чой за първи път извън подиума

Мартин Чой за първи път не се класира в челната тройка на състезание от европейския шампионат по мотоциклетизъм, след като в предишните си 10 участия неизменно стъпваше на подиума.

Звездата на Globul Racing Team имаше лош уикенд на пистата в Бърно, където се проведе II кръг от първенството на Стария континент - „Алпе Адрия”. И в квалификациите, където даде осмо време, и в състезанието, 28-годишният пилот беше затруднен от технически проблеми. Чой пресече финала 9-и, записвайки най-слабото си класиране в шампионата.

MChoi-new

През миналия сезон, когато спечели европейската титла, Мартин се качи на подиума след всеки един от деветте кръга. В първото състезание за 2012-а – на пистата „Словакияринг”, той завърши на 2-о място.

„Много съм разочарован от класирането си в Бърно, защото бях амбициран да извоювам победата. Надявам се още в следващото състезание всичко да е наред и отборът ни отново да има успех”, заяви Мартин Чой.

Този уикенд Чой ще участва на трасето в Долна Митрополия в I кръг от националния шампионат. Две седмици по-късно роденият в София пилот ще кара в III кръг от европейския шампионат, на пистата „Панонияринг” в Унгария.