bgende
Българска доминация за Купата на Гърция по мотоцеклитизъм
Вторник, 30 Март 2010г. 21:45ч.
Тимът на PB RACING TEAM успя да спечели едно първо и две втори места за Купата на Гърция на пистатата край град Серес през изминалия уикенд. Състезанието се проведе при дъжд, силен вятър и ниски температури. Въпреки това българите доминираха през целия уикенд.
Продължение...

PBRacingTeam 2009
Събота, 06 Февруари 2010г. 21:00ч.
През последните години интересът към мотоспорта е все по-голям както в световен мащаб, така и на територията на България.

Българска федерация по мотоциклетизъм (БФМ) е готова с всички планове за строежа на писта за Формула 1 и "Moto GP"

През 2005 за първи път имаме участник в Световния SST 1000 - Мартин Чой.

От 2007 България разполага с най-доброто трасе за Супермото в света - Долна Митрополия/Плевен, както и най-добрите трасета за Мотокрос, на които се провеждат кръгове от Световния шампионат.

През 2008 -2009 за първи път български състезатели, които са извън националния отбор на България - Михаил Иванов, Светлин Иванов, Младен Шишков взимат участие в Европейски шампионат.

2009 година България зае престижното II-ро място в шампионата “Купа на Нациите”.

Асен Лилов спечели първо място в клас SSP 600 в Серес
Събота, 16 Януари 2010г. 10:41ч.

[Асен Лилов спечели първо място в клас SSP 600 в Серес]

Водещият български състезател Асен Лилов спечели първо място в клас SSP 600 в първи кръг от шампионата по мотоциклетизъм на Северна Гърция, който се проведе този уикенд (11-12 юли) в град Серес, Гърция.

Лилов беше като залепен за пистата, нямаше конкуренция сред останалите състезатели в класа си и дори републиканският шампион на Турция Бариш Ток остана втори в надпреварата.

Асен Лилов зае седмо място във втория кръг от шампионата на Южна Гърция
Събота, 16 Януари 2010г. 10:35ч.

Седмица след безапелативната победа на Асен Лилов в клас SSP 600 в шамионата на Северна Гърция, провел се на пистата в Серес, нашият състезател отново се включи в друга надпревара, на същото трасе, а именно - II кръг от шампионата на Южна Гърция. В I кръг на същото състезание, което се състоя на 13-14 юни, Лилов стана 8-и. При силна конкуренция и неочаквано високи температури (42 градуса), Лилов се нареди 11-и в стартовата решетка.